Często pojawiającym się problemem, z którym boryka się znaczna część z nas jest to, co właściwie zrobić ze zużytym akumulatorem. Jest to produkt niebezpieczny, co oznacza, że nie może być poddawany tradycyjnej utylizacji. Wiązać by sięto mogło z ryzykiem zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Istnieje wiele punktów, do których można oddać starebaterie lub akumulatory, jednak co dzieje się z nimi w dalszej kolejności?

Baterie i akumulatory – dlaczego są tak niebezpieczne?

Stosowane w naszym domu baterie oraz wykorzystywane w motoryzacji akumulatory są złożone z wielu pierwiastków chemicznych, których przedostanie się na zewnątrz może spowodować ogromne szkody. Jak się bowiem okazuje, jedna bateria, którą na co dzień nosimy w zegarku może skazić nawet 400 litrów wody. Nie trzeba nic więcej mówić, by uświadomić sobie, z jakim ryzykiem wiąże się więc nieodpowiednie zarządzenia tego typu odpadami. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale związki zawarte w akumulatorach przy kontakcie z ludzkim organizmem mogą być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Tego typu akcesoria są stworzone bowiem z litu, ołowiu czy rtęci.

Właśnie to powoduje, że utylizację tego typu materiałów należy powierzyć profesjonalistom w swojej dziedzinie.

Odpowiednio przystosowane do tego firmy posiadają właściwe zaplecze techniczne oraz obowiązkowe zezwolenia, które są niezbędne przy prowadzeniu czynności związanych z utylizacją baterii i akumulatorów.

Jak utylizować akumulatory?

Średnia długość życia akumulatora w samochodzie osobowym to od 5 do 8 lat. Po tym czasie zaleca się jego wymianę.

Zdarza się, że sklepy, w których nabywamy nowe akumulatory oferują możliwość oddania starej baterii. To bardzo wygodne rozwiązanie, na które decyduje się wielu konsumentów. Zużytą baterię można również oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Obowiązkiem organizacji i przedsiębiorstw zajmujących się zbieraniem zużytych akumulatorów takich jak SPALARNIA.pl jest ich przekazanie do właściwego przedsiębiorstwa zajmującego się ich ostatecznym przetwarzaniem. Dzięki temu możliwe jest zadbanie o środowisko naturalne oraz o odpowiednią utylizację bardzo niebezpiecznych materiałów, jakimi bez wątpienia są akumulatory.

 

ODBIÓR ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH

Odbiór realizujemy na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami żeby omówić szczegóły:

T: 888 333 512

odpady@spalarnia.pl    Przetwarzanie danych

    Polityka prywatności

    Zgody marketingowe